skip to content

University Union

Director of the University Union and Shorewood golf course

Rick Warpinski

Assistant Director - Building services

Poppy Grant

Building Managers

LTE Building Manager

Brad Drephal

Building Manager

Jamie Rodgers

Building Manager

Kelly Strasser

Building Manager

Abbie Hartung

Building Manager

Mary Condon

Building Manager

Andrea Brown

Assistant Director-Internal support

Assistant Director-Internal Support

Rachel Wussow

Green Header

Coming Soon

Personnel Department

Personnel Supervisor

Brandon O'Neil

Assistant Personnel Supervisor

Brianna Hoover

Promotions and Graphics

Marketing Coordinator

Nicole Brumm

Graphic Artist

Ranita Haanen

Graphic Artist

Ellie Frei

Marketing Assistant

Kimberly Schwarzenbart

Programming Assistant

Melissa Barth

Web Developer

Matt Stone

Assistant Director-Business/Retail

Assistant Director-Business/Retail

Lee Reinke

Assistant Director-Business/Retail

Lee Reinke

Food and Beverage Manager

Food and Beverage Manager

Sharon Vanlieshout

Food and Beverage Manager

Sharon Vanlieshout

Phoenix Club

Phoenix Club Coordinator

Hannah Geiger

League & Tournament Coordinator

Darick Landolt

Quiz Bowl Organizer

Alex Schwartz

Cheap Seats Host

Noelle Cutler

Phoenix Club Assistant

Kim Koth

Phoenix Club Assistant

Lucas Melotik

Phoenix Club Assistant

Riley Kiekhaefer

Phoenix Club Assistant

Erica Hainz

Phoenix Club Assistant

Jessica Wilke

Phoenix Club Assistant

Rydick Braden

Phoenix Club Assistant

Becky Bee

.

.

Ticketing and Information Services Manager

Ticketing and Information Services Manager

Lynn Rotter

.

.

UTIC

UTIC Coordinator

Kailee Smits

UTIC Assistant

Tessa Pellmann

UTIC Assistant

Abby Frye

UTIC Assistant

Bryanna Blochowiak

UTIC Assistant

Savannah Hornbacher

UTIC Assistant

Evan Polkinghorne

UTIC Assistant

Payton Rausch

UTIC Assistant

Jordan Schroeder

UTIC Assistant

Felicia Bunnell

UTIC Assistant

Suzy Schober

UTIC Assistant

Sydney Vanden

.

.

Financial Specialist

Financial Spedialist

Tammy Olp

.

.

Financial Services

Financial Specialist

Kelsey Laundrie

.

.

Event Services & Support

Event Services & Support

Andy Wenig

.

.

Technicians

Technical Services Coordinator

Casey Hicks

Sound and Light Tech

Brandon O’Neil

Sound and Light Tech

Levi Jozwiak

Sound and Light Tech

Kennedy Kleingartner

Sound and Light Tech

MJ Buhl

Sound and Light Tech

Zeb Burks

Sound and Light Tech

Cody Becker

Sound and Light Tech

Ian Hurlbut

Sound and Light Tech

Sunny Fassbender

Sound and Light Tech

Noah Reif

Building Services

BST Coordinator

Sam Hoel

Building Services Team

Payton Rausch

Building Services Team

Chaz Goeben

Building Services Team

David Borgerson-Burge

Building Services Team

Connor Massie

Building Services Team

Bailey Klein

Building Services Team

Cheyenne VerVoort

Building Services Team

Brittany Penoske

Building Services Team

Brittany Boehler

Building Services Team

Katie Wanek

Building Services Team

Devra Komprood

.

.

Custodial Supervisor

Custodial Supervisor

Jim Fonder

.

.

Custodial Services

Custodian

Dave Bugni (Buggs)

Custodian

Colleen Wilde